Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου μέχρι και την Τετάρτη 26 Φεβρουαρίου 2020.

 

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (5η αγωνιστική)

Σάββατο 22/02 (16:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): Ακαδημία Βόλλεϋ Όλυμπος - ΑΣ Ελπίς 1

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Α’ φάση, 3η αγωνιστική)

Σάββατο 22/02 (17:30, Κ.Γ. Βότση): ΑΕΣ Κρόνος - ΑΣ Ελπίς

 

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ (16η αγωνιστική)

Σάββατο 22/02 (18:00, ΔΑΚ Πεύκων): Ακαδημία Πρωταθλητών Πεύκων - ΑΣ Ελπίς

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (2η αγωνιστική)

Κυριακή 23/02 (13:30, Κ.Γ. «Αλ. Νικολαΐδης»): Πήγασος Πολίχνης 2 - ΑΣ Ελπίς 1

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (5η αγωνιστική)

Κυριακή 23/02 (15:30, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 2 - Αετός Φιλύρου

 

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEYLEAGUE (14η αγωνιστική)

Κυριακή 23/02 (16:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΟΦΗ

 

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (2η αγωνιστική)

Κυριακή 23/02 (16:30, ΔΑΚ Πανοράματος): ΑΕΝ Πανοράματος - ΑΣ Ελπίς 2

 

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (17η αγωνιστική)

Κυριακή 23/02 (19:30, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΜΑΣ Ευ. Μαντουλίδης

 

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΕΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (Β' φάση, 5η αγωνιστική)

Τετάρτη 26/02 (21:30, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικό

Οι αξίες αλλά και η μεγάλη δυναμική της οικογένειας της Ελπίδας Αμπελοκήπων αναδείχθηκαν με τον καλύτερο τρόπο στη λαμπρή γιορτή για την ετήσια κοπή της πίτας του συλλόγου, το μεσημέρι της Κυριακής 16 Φεβρουαρίου στο «Ι. Λεμονίδης», το οποίο κατακλύστηκε από πλήθος κόσμου: Εκατοντάδες παιδιά των ακαδημιών βόλεϊ και μπάσκετ, αθλητές και αθλήτριες από τις ανδρικές και από τη γυναικεία ομάδα, προπονητές, διοικητικοί παράγοντες, γονείς, χορηγοί της Ελπίδας, αλλά και πολλοί επίσημοι που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα, έκαναν αυτή την εκδήλωση ξεχωριστή!

Οι διοργανωτές ευχαρίστησαν αρχικά τους χορηγούς της γιορτής: Τα είδη κομμωτηρίου ΚΥΑΝΑ που πρόσφεραν εκπτωτικές κάρτες στους παρευρισκόμενους, το Φροντιστήριο Αγγλικών Παπασταματίου, το ζαχαροπλαστείο Παπασωτηρίου που δημιούργησε με μοναδικό τρόπο τη βασιλόπιτα, καθώς και το Φροντιστήριο Μέσης Εκπαίδευσης Πεχλιβανίδη.

Και τα 30 τμήματα βόλεϊ και μπάσκετ που καλλιεργεί η Ελπίδα Αμπελοκήπων χάρισαν λάμψη με την παρουσία τους, ενώ από την κοπή της πίτας δεν έλειψε ούτε το πιο αγαπημένο τμήμα του συλλόγου, τα παιδιά από το Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης για άτομα με ειδικές ικανότητες, το ΚΔΑΠ-ΜΕΑ Αμπελοκήπων-Μενεμένης.

Εκ μέρους του Δ.Σ. του ΑΣ Ελπίς, χαιρετισμό απεύθυνε ο Χρήστος Γκαλμπένης, δεδομένης της απουσίας του προέδρου Απόστολου Σταυρίδη λόγω ανειλημμένων επαγγελματικών υποχρεώσεων, ενώ στην συνέχεια τον λόγο πήρε ο Δήμαρχος Αμπελοκήπων-Μενεμένης κ. Λάζαρος Κυρίζογλου, που υπογράμμισε τις στενές σχέσεις της Δημοτικής Αρχής με τον σύλλογο.

Επιπλέον, εκ μέρους της δημοτικής παράταξης «Πολίτες σε Δράση», χαιρετισμό απεύθυνε η κυρία Κική Ζωναρέλη, εκπροσωπώντας τον επικεφαλής της παράταξης κ. Γιώργο Κυριλλίδη, που δεν μπόρεσε να παραστεί.

Ακολούθησε ο καθαγιασμός της πίτας από τον πατέρα Γεράσιμο και η κοπή της. Εκτός από τα αγωνιστικά τμήματα του συλλόγου, τη διοίκηση, τους προπονητές και το υπόλοιπο ανθρώπινο δυναμικό της Ελπίδας, ένα κομμάτι περίμενε και καθέναν από τους επίσημους, οι οποίοι τίμησαν με την παρουσία τους την εκδήλωση:

- Ο Δήμαρχος Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Λάζαρος Κυρίζογλου

- Η εκπρόσωπος της δημοτικής παράταξης «Πολίτες σε Δράση», Κική Ζωναρέλη, εκ μέρους του επικεφαλής κ. Κυριλλίδη

- Ο πρόεδρος της ΕΠΕΣΘ, Βαγγέλης Ντινόπουλος

- Ο εκπρόσωπος της ΕΚΑΣΘ, Λεωνίδας Παπακώστας

- Ο πρόεδρος του Συνδέσμου Ελλήνων Προπονητών Πετοσφαίρισης, Κώστας Χαριτωνίδης, ο οποίος χειροκροτήθηκε ιδιαίτερα όταν δήλωσε:
«Δεν θα μιλήσω για την Ελπίδα ως προπονητής, αλλά ως παππούς. Παρότι ζω σε άλλη περιοχή, επέλεξα για τα εγγόνια μου τις ακαδημίες αυτού του συλλόγου, επειδή τους προσφέρει το καλύτερο περιβάλλον».

- Ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Απόστολος Φουκίδης

- Ο Αντιδήμαρχος Οικονομικών Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Γιώργος Καζαντζίδης

- Ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Παύλος Κεσόγλου

- Ο πρόεδρος του δημοτικού συμβουλίου Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Αλέξανδρος Κουσενίδης

- Ο πρόεδρος του ΚΔΕΔΑΠ, Κυριάκος Αβραμίδης

- Ο πρόεδρος της Δευτεροβάθμιας Επιτροπής Παιδείας, Γιώργος Κατζικάς

- Η πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Μενεμένης, Αναστασία Παλικαρίδου

- Η δημοτική σύμβουλος Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Μαρία Καϊκατζάνη

- Ο πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Αμπελοκήπων, Γιάννης Χαλκίδης

- Ο σύμβουλος της Δημοτικής Κοινότητας Αμπελοκήπων, Θωμάς Πάντσης

- Ο σύμβουλος της Δημοτικής Κοινότητας Αμπελοκήπων, Κωνσταντίνος Καραμπέρης

- Το μέλος της δημοτικής παράταξης «Πολίτες σε Δράση», Γιάννης Αθανασιάδης

- Η Διευθύντρια Αθλητισμού του Δήμου Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Μάγδα Ρουσσέτη

Το φλουρί της βασιλόπιτας έπεσε, για ακόμη μία φορά, στο κομμάτι του ΚΔΑΠ-ΜΕΑ, ενώ παράλληλα μοιράστηκαν ατομικά πιτάκια σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες του συλλόγου μας.

Η όμορφη εκδήλωση ολοκληρώθηκε με τις καλύτερες ευχές όλων για το έτος 2020, ώστε η Ελπίδα να συνεχίσει να μεγαλώνει και οι αθλητές και αθλήτριές της να έχουν επιτυχίες σε όλα τα επίπεδα.

Το ραντεβού όλων ανανεώθηκε φυσικά για τα προσεχή παιχνίδια των αγωνιστικών τμημάτων, αλλά και για τη μεγάλη χοροεσπερίδα του συλλόγου, η οποία θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 4 Απριλίου!

Στιγμιότυπα από την κοπή πίτας της Ελπίδας Αμπελοκήπων:





























































 

 

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του ΑΣ Ελπίς η κοπή της πίτας του Διοικητικού Συμβουλίου του συλλόγου, σε μια ζεστή ατμόσφαιρα. Οι άνθρωποι του συλλόγου αντάλλαξαν ευχές για υγεία, ομοψυχία και επιτυχίες για όλα τα τμήματα που καλλιεργεί η Ελπίδα.

Τυχερός της βραδιάς ήταν το μέλος του Δ.Σ. Βασίλης Καραμπίδης, που κέρδισε το φλουρί.

Εντός των επόμενων ημερών θα ανακοινωθεί και η ημερομηνία της μεγάλης εκδήλωσης κοπής της πίτας του συλλόγου, στην οποία θα είναι παρόντες εκπρόσωποι όλων των τμημάτων και των ομάδων της Ελπίδας Αμπελοκήπων.


Σας προσκαλούμε στην ετήσια κοπή της πίτας του ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων, που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 12:00 στο κλειστό γυμναστήριο "Ι. Λεμονίδης".


Σας περιμένουμε όλους εκεί, σε μια γιορτινή ατμόσφαιρα.

Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 23 Ιανουαρίου μέχρι και την Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2020.

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

ΒΟΛΕΪ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 3η αγωνιστική)
Πέμπτη 23/01 (21:30, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Ηρακλής 2015

ΒΟΛΕΪ: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Γ’ φάση, 6η αγωνιστική)
Παρασκευή 24/01 (21:00, 11ο Δημ. Σχολείο Ευόσμου): ΔΕΚΑ - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (1η αγωνιστική)
Σάββατο 25/01 (14:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 1 - ΑΣ Τιτάνας

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (15η αγωνιστική)
Σάββατο 25/01 (17:30, Κ.Γ. Καλλιθέας): ΑΣ Αθλέτικο - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEYLEAGUE (10η αγωνιστική)
Σάββατο 25/01 (17:30, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - Παμβοχαϊκός

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ (12η αγωνιστική)
Σάββατο 25/01 (18:00, ΠΕΑΚ Ιωαννίνων): ΑΣ Γιάννενα - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 3η αγωνιστική)
Σάββατο 25/01 (21:30, ΧΑΝΘ - παλαιό): ΧΑΝΘ - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (1η αγωνιστική)
Κυριακή 26/01 (15:30, ΔΑΚ «Αλ. Νικολαΐδης»): Πήγασος Πολίχνης 1 - ΑΣ Ελπίς 2

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (14η αγωνιστική)
Κυριακή 26/01 (18:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - Ασπίς Ξάνθης

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (15η αγωνιστική)
Κυριακή 26/01 (20:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - Τζίπσι Κινγκς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΕΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (Β' φάση, 1η αγωνιστική)
Τρίτη 28/01 (21:30, Κ.Γ. Πεύκων): ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικό - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ (Β’ φάση, 2η αγωνιστική)
Τετάρτη 29/01 (16:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων

 

Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου μέχρι και την Τετάρτη 19 Φεβρουαρίου 2020.

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (1η αγωνιστική)
Σάββατο 15/02 (13:30, Κ.Γ. Τρίγλιας): ΠΟ Μουδανιών - ΑΣ Ελπίς 1

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (4η αγωνιστική)
Σάββατο 15/02 (14:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 1 - ΑΠΚ Νεάπολης

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Α’ φάση, 2η αγωνιστική)
Σάββατο 15/02 (16:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΑΜΣ Αναγέννηση Ρυσίου

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (4η αγωνιστική)
Σάββατο 15/02 (17:30, ΔΑΚ Πεύκων): Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων - ΑΣ Ελπίς 2

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEYLEAGUE (13η αγωνιστική)
Σάββατο 15/02 (18:30, Κ.Γ. «Ζηρίνειο»): ΑΟΠ Κηφισιάς - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (18η αγωνιστική)
Σάββατο 15/02 (20:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΚΣ Γέφυρας

ΒΟΛΕΪ & ΜΠΑΣΚΕΤ: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΑΣ ΕΛΠΙΣ
Κυριακή 16/02 (12:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»)

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Α’ φάση, 1η αγωνιστική)
Κυριακή 16/02 (15:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 2 - Πήγασος Πολίχνης 1

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ (15η αγωνιστική)
Κυριακή 16/02 (18:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (18η αγωνιστική)
Κυριακή 16/02 (20:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΕΚ Σταυρούπολη

ΒΟΛΕΪ: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Προημιτελική φάση, 2ος αγώνας)
Δευτέρα 17/02 (21:30, Κ.Γ. «Αλ. Νικολαΐδης»): Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΕΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (Β' φάση, 4η αγωνιστική)
Τετάρτη 19/02 (21:30, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΑΕ Πυλαίας

 

Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 16 Ιανουαρίου μέχρι και την Τετάρτη 22 Ιανουαρίου 2020.

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

ΒΟΛΕΪ: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Γ’ φάση, 5η αγωνιστική)
Παρασκευή 17/01 (17:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΑΣΚ Λαγκαδάς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΑΓΟΡΙΩΝ: ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
Σάββατο 18/01 (09:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Ωραιόκαστρο (ΠΡΟΜΙΝΙ)

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEYLEAGUE (9η αγωνιστική)
Σάββατο 18/01 (19:00, Κ.Γ. «Μιχ. Παρασκευόπουλος»): Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (14η αγωνιστική)
Σάββατο 18/01 (20:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΑΕΣ Μετεώρων

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΑΓΟΡΙΩΝ: ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
Κυριακή 19/01 (10:00, ΕΑΚ Σταυρούπολης): ΕΟΣ - ΑΣ Ελπίς (ΠΡΟΜΙΝΙ 1)

ΒΟΛΕΪ: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΑΓΟΡΙΩΝ - ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ: ΦΙΛΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ
Κυριακή 19/01 (ΔΑΚ Ελευθερίου - σχολικό)
11:45 - 13:00: Όλυμπος Κορδελιού - ΑΣ Ελπίς: Ακαδημίες 1 (έτος γεν. 2012-2013-2014) και Ακαδημίες 2 (έτος γεν. 2010-2011)
12:30 - 14:00: Όλυμπος Κορδελιού - ΑΣ Ελπίς: Ακαδημίες 3 (έτος γεν. ​2008-2009) και Παγκορασίδες Β’ (τμήμα κ. Κυλίτση)
13:30 - 15:00: Όλυμπος Κορδελιού - ΑΣ Ελπίς: Παγκορασίδες Α’ (τμήμα κ. Τεμελούδη) και Παμπαίδες Β’ (τμήμα κ. Κολεσιώτη)

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (14η αγωνιστική)
Κυριακή 19/01 (14:30, Κ.Γ. Σταυρού): ΕΑΣ Αριστοτέλης Σταυρού - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (13η αγωνιστική)
Κυριακή 19/01 (18:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - Λεύκιππος Ξάνθης

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ (11η αγωνιστική)
Κυριακή 19/01 (18:30, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΕΟ Σταυρούπολης

ΒΟΛΕΪ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 2η αγωνιστική)
Κυριακή 19/01 (20:00, PAOK Sports Arena - βοηθητικό): ΠΑΟΚ - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 2η αγωνιστική)
Δευτέρα 20/01 (21:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΠΑΟΚ

ΒΟΛΕΪ: ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 5η αγωνιστική)
Δευτέρα 20/01 (21:30, Κ.Γ. ΧΑΝΘ - παλαιό): ΧΑΝΘ - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ (φάση «16»)
Τετάρτη 22/01 (20:30, ΔΑΚ Πυλαίας): ΑΣ Άρης - ΑΣ Ελπίς

 

Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου μέχρι και την Τετάρτη 12 Φεβρουαρίου 2020.

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ (14η αγωνιστική)
Σάββατο 08/02 (18:00, ΔΑΚ Καλαμίτσας): ΑΟ Καβάλα - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEYLEAGUE (12η αγωνιστική)
Σάββατο 08/02 (19:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΠΑΟΚ

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (17η αγωνιστική)
Σάββατο 08/02 (19:00, Κ.Γ. Αγ. Αθανασίου): ΑΟΚ Αγ. Αθανάσιος - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 5η αγωνιστική)
Σάββατο 08/02 (20:00, Κ.Γ. «Αλ. Νικολαΐδης»): Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (17η αγωνιστική)
Κυριακή 09/02 (12:00, Κ.Γ. Δρυμού): ΑΣ Δόξα Δρυμού - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (3η αγωνιστική)
Κυριακή 09/02 (14:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 2 - ΑΣ Μακεδονικός

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (3η αγωνιστική)
Κυριακή 09/02 (15:30, Κ.Γ. «Κλ. Βικελίδης»): ΑΣ Άρης 2 - ΑΣ Ελπίς 1

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (16η αγωνιστική)
Κυριακή 09/02 (18:00, Κ.Γ. Περαίας): Ζέφυρος - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Προημιτελική φάση)
Δευτέρα 10/02 (21:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΕΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (Β' φάση, 3η αγωνιστική)
Τρίτη 11/02 (21:45, Κ.Γ. ΒΑΟ): ΒΑΟ - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ (Φάση των «16»)
Τετάρτη 12/02 (19:30, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Α’ φάση, 1η αγωνιστική)
ΑΣ Ελπίς: Ρεπό


Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 9 Ιανουαρίου μέχρι και την Τετάρτη 15 Ιανουαρίου 2020.

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

ΒΟΛΕΪ: ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Γ’ φάση, 4η αγωνιστική)
Σάββατο 11/01 (15:00, ΕΑΚ Σταυρούπολης): ΕΟΣ - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (13η αγωνιστική)
Σάββατο 11/01 (15:00, Κ.Γ. Κουφαλίων): ΓΑΣ Κουφαλίων - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 1η αγωνιστική)
Σάββατο 11/01 (16:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΟΠΑΘ Περσέας

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (13η αγωνιστική)
Κυριακή 12/01 (20:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά

ΒΟΛΕΪ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 1η αγωνιστική)
Κυριακή 12/01 (20:30, Κ.Γ. «Κλ. Βικελίδης»): ΑΣ Άρης - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 4η αγωνιστική)
Δευτέρα 13/01 (21:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΕΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (14η αγωνιστική)
Τετάρτη 15/01 (21:30, Κ.Γ. Ηλιούπολης): Σταυρούπολη ΕΚ - ΑΣ Ελπίς

Σας ανακοινώνουμε το πλήρες αγωνιστικό πρόγραμμα των ομάδων βόλεϊ και μπάσκετ της Ελπίδας Αμπελοκήπων, για το επταήμερο από την Πέμπτη 30 Ιανουαρίου μέχρι και την Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2020.

Σας περιμένουμε κοντά μας, για να στηρίξετε τις ομάδες μας!

ΒΟΛΕΪ: ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Final Four, 1η αγωνιστική)
Πέμπτη 30/01 (20:30, Ε.Γ. Μίκρας): ΑΣ Ελπίς - ΠΑΟΚ

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (2η αγωνιστική)
Σάββατο 01/02 (14:15, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς 1 - ΑΜΣ Κεραυνός Αγ. Παύλου

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 4η αγωνιστική)
Σάββατο 01/02 (16:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - ΠΟ Μουδανιών

ΒΟΛΕΪ: ΓΥΝΑΙΚΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΕΘΝΙΚΗΣ (13η αγωνιστική)
Σάββατο 01/02 (19:00, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ VOLLEYLEAGUE (11η αγωνιστική)
Σάββατο 01/02 (20:00, Ε.Γ. Μίκρας): Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (16η αγωνιστική)
Σάββατο 01/02 (20:00, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΑΣ Πρωτέας

ΒΟΛΕΪ: ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΠΕΣΘ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ (2η αγωνιστική)
Κυριακή 02/02 (15:30, Σχολείο Ευόσμου): ΑΠΣ Αίας 2 - ΑΣ Ελπίς 2

ΒΟΛΕΪ: ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Final Four, 2η αγωνιστική)
Κυριακή 02/02 (17:30, Ε.Γ. Μίκρας): ΑΣ Ελπίς - ΑΠΣ Ν. Βότσης

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΑΝΔΡΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ (15η αγωνιστική)
Κυριακή 02/02 (18:00, 11ο Δημ. Σχολείο Ευόσμου): ΔΕΚΑ - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΠΑΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (16η αγωνιστική)
Κυριακή 02/02 (18:00, Κ.Γ. Μακεδονικού): ΑΣ Μακεδονικός - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΕΦΗΒΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Β’ φάση, 5η αγωνιστική)
Κυριακή 02/02 (21:30, Κ.Γ. «Ι. Λεμονίδης»): ΑΣ Ελπίς - Πήγασος Πολίχνης

ΒΟΛΕΪ: ΑΝΔΡΕΣ: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ (Προημιτελική φάση)
Τρίτη 04/02 (15:30, Κ.Γ. «Μ. Μερκούρη»): Ολυμπιακός - ΑΣ Ελπίς

ΒΟΛΕΪ: ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΠΕΣΘ (Final Four, 3η αγωνιστική)
Τρίτη 04/02 (17:30, Ε.Γ. Μίκρας): ΑΣ Άρης - ΑΣ Ελπίς

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΝΕΟΙ: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΚΑΣΘ (Β' φάση, 2η αγωνιστική)
Τετάρτη 05/02 (21:30, ΕΑΚ Αμπελοκήπων): ΑΣ Ελπίς - ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά

 

 
Ο ΑΣ Ελπίς Αμπελοκήπων σας εύχεται Καλά Χριστούγεννα και ο καινούργιος χρόνος να είναι γεμάτος υγεία χαρά και ευτυχία! 🎄 🌟 ❄️ 🎁 🎅