ΜΕΝΤ- ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 3-0 (25-19, 25-23, 25-22)

Ήττα στο κλειστό της ΜΕΝΤ, στην Τούμπα για την ομάδα μας, με 3-0. Σε ένα παιχνίδι απέναντι στη δεύτερη της βαθμολογίας ΜΕΝΤ, η Ελπίδα πήγαινε για το κάτι παραπάνω και πάλεψε στα ίσια σε όλο το παιχνίδι. Παρ’ όλα αυτά, δεν κατάφερε να πάρει οτιδήποτε, παρά μόνο να φύγει με ψηλά το κεφάλι αφού πραγματοποίησε καλή εμφάνιση. Οι αθλητές του Γιάννη Κυλίτση, προσπάθησαν να είναι κοντά στο σκορ, κρατώντας την υποδοχή σε αξιόλογα επίπεδα και περιορίζοντας όσο γινόταν, τα λάθη, αλλά η γηπεδούχος ομάδα, πιο έμπειρη και με τη δύναμη της έδρας, κατάφερε να ολοκληρώσει πρώτη και τα τρία σετ, κατακτώντας τους τρεις βαθμούς. Στο δεύτερο σετ, έγινε μεγάλη μάχη με την Ελπίδα να μη καταφέρνει στις λεπτομέρειες να ισοφαρίσει, αφού ηττήθηκε με 25-23, ένα σημείο στο οποίο αν ισοφάριζε, το παιχνίδι θα άλλαζε ψυχολογικά υπέρ της. Πολύ κοντά οι δύο ομάδες και στο τρίτο σετ, αλλά η μπίλια έκατσε στο μπλε και έτσι ήρθε η ήττα και το 3-0.Η Ελπίδα προχωράει με ένα μεγάλο παιχνίδι πλέον, το επόμενο που έρχεται στο ¨Λεμονίδης¨, με την ομάδα μας να υποδέχεται τον ιστορικό Ηρακλή.

MENT (Γκολίτσης): Μπαλάσκας, Παπαιακώβου, Χατζηηλιάδης, Αντιφάκος, Δημητριάδης, Σακόγλου, Κνάπεκ (λ)/ Βέλο, Χρυσάφης

Ελπίδα (Κυλίτσης): Γαβριήλ, Βασιλειάδης, Καρασαρλίδης, Βουλγαρίδης, Κοντογιάννης, Πρώιος, Αλμαλής (λ)/ Μπατσαράς, Νικολακάκης, Αδαμίδης (λ)