Την πρώτη τους ήττα γνώρισαν οι Παίδες της Ελπίδας Αμπελοκήπων, που ηττήθηκαν με 3-0 σετ από τον Πήγασο Πολίχνης στο "Ι. Λεμονίδης", στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Αγοριών Κ18 της ΕΠΕΣΘ.

Οι "πράσινοι" διεκδίκησαν στα ίσα το πρώτο σετ, το οποίο χάθηκε στις λεπτομέρειες (22-25), γεγονός που επηρέασε καθοριστικά την έκβαση του αγώνα, καθώς στην συνέχεια ο Πήγασος μπόρεσε να επιβληθεί με άνεση.

Επόμενος αντίπαλος της ομάδας Παίδων της Ελπίδας θα είναι ο Αίας Ευόσμου, το ερχόμενο Σάββατο (09/11).

Τα σετ: 22-25, 11-25, 12-25.

ΑΣ ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ: Μοσχοφίδης, Σειράς, Ορφανόπουλος, Βαρσάμης, Θωμαΐδης, Καρατζίβας / Αντωνιάδης (λ), Σταμάτης (λ), Ελευθεριάδης, Φανούλης.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ: Μάγγος, Μπατιλής, Παλαιοχωρινός, Σιαμπλίδης, Μελίτος, Σωτηρίου / Καλαϊτζής (λ), Μπαλούκας (λ), Χασίδης, Αδαμίδης, Στεφανίδης, Τέλιος, Διονάς.