Με ήττα ολοκληρώθηκε ο αγώνας της Ελπίδας απέναντι στην ομάδα της Νεάπολης που πραγματοποιήθηκε στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων.

Το πρώτο ημίχρονο δεν κύλησε ιδανικά για την ομάδα μας καθώς πολλά από τα σουτ των παικτών κατέληγαν εκτός καλαθιού. Η Νεάπολη απέκτησε ένα μικρό προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου όμως στην τρίτη περίοδο η Ελπίδα πέρασε με έξι (52-46). Η ευστοχία της αντίπαλης ομάδας συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με τους αντιπάλους να σημειώνουν αρκετά τρίποντα προς το τέλος του αγώνα προσπερνώντας την Ελπίδα και να κατορθώνουν να κερδίζουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 16-19, 28-32, 52-46, 60-67

Διαιτητές:Θεοδώρου, Κουκουλεκίδης, Τσαντάλη

Ελπίς (Γκούμας): Φωτόπουλος 4, Δελής, Καδής Ζαγορίτης 2, Δημάκης, Γκαντάλης, Λύτας 10, Τσιάτσος 10 (1), Μυλωνάς, Ξηρόπουλος 10, Ζαταγιάς 12, Χρηστίδης 9 (1)

ΣΑΠΚ Νεάπολης (Κυρούδης): Σουλτάνης 24 (5), Μπεχλιβάνης 21 (5), Δημητρόπουλος, Χύτας, Χατζόπουλος 6 (2), Μαυροκεφαλίδης 2, Τσουτσούκας, Παπαϊωάννου, Τσιώρας 4, Αμανατίδης 4, Γεωργιάδης, Γιαννούλης