Δυσκολεύτηκε αλλά τα κατάφερε Συνέχεια στο σερί νικών έδωσε η Ελπίδα με τη νίκη της (64-53) απέναντι στην ομάδα της Πυλαίας στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων. Η ομάδα μπήκε δυναμικά στο πρώτο δεκάλεπτο, παρ' όλα αυτά δεν κατάφερε να προηγηθεί στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Μετά την ανάπαυλα, όμως, η Ελπίδα πήρε και πάλι τον αγώνα στα χέρια της καταφέρνοντας να παραμείνει μπροστά στο σκορ στο τέλος και των δύο δεκαλέπτων και εν τέλει να κερδίσει τον αγώνα.

Δεκάλεπτα: 15-6, 27-33, 50-44, 64- 53

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Γαζέτας, Ηλιόπουλος

ΕΛΠΙΣ (Γκούμας): Φωτόπουλος 2, Δελής 8, Ζαγορίτης 15 (1), Δημάκης 6 (1), Γκαντάλης, Λύτας 13 (1), Τσιάτσος 8 (2), Μυλωνάς, Ξηρόπουλος 7, Ζαταγιάς 4, Καδής, Χρηστίδης 1

ΠΥΛΑΙΑ (Πολυμένης): Μπάγκι, Πολυχρονιάδης Θ. 2, Βούκα 11 (1), Χατζηνικολάου 4, Φουρκιώτης 2, Πολυχρονιάδης Χ. 5 (1), , Πολυμένης 11, Παπαρισούνης 2, Νησιώνης 8, Βουδούρης 2, Μαλιγκούρας, Καραγιαννίδης 6