Πολύ καλή εμφάνιση και μεγάλη νίκη για την ομάδα των Παίδων επί του ΠΟ Μουδανιών με 3-0, στο ντέρμπι κορυφής του πρωταθλήματος. Με τη νίκη αυτή, την όγδοη σε ισάριθμους αγώνες και χωρίς να χάσει ούτε σετ, η Ελπίδα εξασφάλισε ουσιαστικά την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο και θα πάει με ψυχολογικό προβάδισμα στο Final Four.

Το ματς ξεκίνησε εντυπωσιακά για τους «πράσινους», που με τρομερή πίεση από τη γραμμή του σέρβις έκαναν περίπατο στο πρώτο σετ. Στη συνέχεια η ομάδα της Χαλκιδικής αντέδρασε, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν την εμπειρία και τον τρόπο να ανατρέπουν την κατάσταση και να φτάσουν στη νίκη.

Τα σετ: 25-10, 25-18, 25-22

ΕΛΠΙΣ (Μαμάης): Κουρτίδης, Σαλταφερίδης, Γιαμακίδης, Ζλατίντσης, Γιαμούκογλου, Τακματζίδης, Αντωνιάδης (λ).

ΠΟΜ (Ροδοβίτης): Θωμαδάκης, Θ. Κλεπουσνιώτης, Τσάλας, Κασκανιώτης, Βαμβακάς, Μέγας, Μωραϊτόπουλος (λ) - Δ. Κλεπουσνιώτης.