Τα κατάφερε το τμήμα Μίνι 1 της Ελπίς/Δημόκριτος να νικήσει το αντίστοιχο Δέκα 3 με το σκορ να λήγει 24-20. Η ομάδα του Πέτρου Οξούζη μπήκε μουδιασμένη στο παρκέ αφήνοντας την αντίπαλη ομάδα να αυξήσει ελάχιστα την διαφορά στο σκορ. Η ομάδα της Ελπίς/Δημόκριτος δεν σταμάτησε την προσπάθεια της και μετά το ημίχρονο είχε καλύτερη επίθεση και άμυνα και κατάφερε να πάρει την νίκη με διαφορά τεσσάρων πόντων.

Τα κατάφερε και το τμήμα Μίνι 2 της Ελπίς/Δημόκριτος να πάρει την νίκη με το αντίστοιχο τμήμα του Μακεδονικού 3 στο γήπεδο του Μακεδονικού με το σκορ να λήγει 14-30. Η ομάδα του Πέτρου Οξούζη μπήκε δυναμικά από το πρώτο δεκάλεπτο εξασφαλίζοντας μια απόσταση στο σκορ με την αντίπαλη ομάδα. Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και θερμές ευχαριστίες για όσους παρευρέθηκαν στον αγώνα.