Δύο νίκες σημείωσαν το Σάββατο οι ομάδες Παμπαίδων του συλλόγου. Εύκολο απόγευμα είχε η Ελπίς/Δημόκριτος 1 με τους Μετεωρίτες, παίρνοντας την νίκη με 84-37. Η ομάδα του Μάκη Γεροντίδη μπήκε δυναμικά στο γήπεδο από το πρώτο δεκάλεπτο καταφέρνοντας να δημιουργήσει μεγάλη διαφορά από την αρχή. Τα παιδιά έπαιξαν χωρίς άγχος και χάρηκαν μια εύκολη νίκη.

Πιο δύσκολο έργο είχε η Ελπίς/Δημόκριτος 2, που νίκησε τον Πύργο Χαλάστρας με 52-51. Η ομάδα του Πέτρου Οξούζη μπήκε δυναμικά στο πρώτο δεκάλεπτο εξασφαλίζοντας μια απόσταση ασφαλείας στο σκορ, μετά το ημίχρονο το παιχνίδι έγινε πιο δύσκολο αφού οι δύο ομάδες είχαν διαφορά ενός πόντου μέχρι το τελευταίο λεπτό. Συγχαρητήρια στους αθλητές αλλά και σε όσους βρέθηκαν στο γήπεδο.