Το τμήμα Μίνι 1 της Ελπίς/Δημόκριτος νίκησε το αντίστοιχο του Αγ. Αθανάσιου ΑΟΚ με 43-38. Η ομάδα του Πέτρου Οξούζη μπήκε δυναμικά από την αρχή του αγώνα με σωστή άμυνα και επίθεση. Κατάφερε να κρατήσει μια απόσταση ασφαλείας στο σκορ με την αντίπαλη ομάδα καταφέρνοντας να πάρει την νίκη. Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές αλλά και όσους βρισκόταν στον αγώνα.

Τα κατάφερε και το τμήμα Μίνι 2 της Ελπίς/Δημόκριτος να νικήσει το αντίστοιχο του Πρωτέα με το σκορ να λήγει 29-25. Οι δύο ομάδες στο πρώτο δεκάλεπτο βρισκόταν στο ίδιο σκορ, στο δεύτερο δεκάλεπτο κατάφερε η ομάδα της Ελπίς/Δημόκριτος να φέρει μικρή διαφορά και να την διατηρήσει με ασφάλεια μέχρι την λήξη του αγώνα. Συγχαρητήρια στους αθλητές για τον αγώνα αλλά και σε όσους παρευρέθηκαν στον αγώνα.