Δεν τα κατάφερε η παιδική ομάδα της Ελπίδας και επέστρεψε ηττημένη (63-53) από τον εξ αναβολής αγώνα με τον Μακεδονικό. Η ομάδα του Μάκη Γεροντίδη βρέθηκε πίσω από το πρώτο δεκάλεπτο αφήνοντας την αντίπαλη ομάδα να προηγηθεί 25-10, χωρίς όμως να σταματά την προσπάθεια τους να κάνουν την διαφορά αφού στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφεραν να έχουν διαφορά 10 πόντων. Όμως τελικά δεν τα κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ παίρνοντας την νίκη ο Μακεδονικός.

Δεκάλεπτα: 25-10, 16-16,15-10,7-17

Διαιτητές : Τζεκακης, Μιμηκος

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Γουναρίδης): Καραγκιόζης 6 (1), Παπαδόπουλος 4, Εμμανουηλίδης 6, Καλαιτζής, Καρακάρης 2, Κυλαντωνίδης 12 (1), Μποσταντζής 14, Αμπατζίδης 6 (1), Κερασίδης 5,Κιορμες 2, Καλαποθαράκος, Παπαδόπουλος 6.

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Βογιατζής 6, Τσουλφαiδης 1, Κουτουλας 8, Κέλογλου 2, Στοικος 12 (1), Στάμος 9, Καραπαναγιωτίδης, Λασπίδης 2, Κουτσομήτρος 13.