Τα κατάφερε η ανδρική ομάδα της Ελπίδας και κέρδισε με 68-61 επί της Δόξας Δρυμού στο γήπεδο του Δρυμού. Η ομάδα του Στέργιου Γκούμα ξεκίνησε με θετικό πρόσημο τον Β’ Γύρο, αφού απέδειξε για ακόμα μια φορά ότι μπορεί να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Ελπίδα βρέθηκε πίσω στο σκορ εξαιτίας της μεγάλης πίεσης που ασκούσε η αντίπαλη ομάδα και μερικών λαθών στην άμυνα. Η πίεση συνεχίστηκε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες της Ελπίδας έφεραν την ανατροπή και πέρασαν μπροστά. Μετά το ημίχρονο οι δυο ομάδες βρίσκονταν πολύ κοντά στο σκορ αλλά η Ελπίδα έπαιξε πολύ καλή επίθεση σημειώνοντας έξι τρίποντα, γεγονός που την κράτησε στην κορυφή μέχρι τη λήξη του παιχνιδιού.

Την επόμενη αγωνιστική (02/02) η ανδρική ομάδα της Ελπίδας θα αναμετρηθεί με την Α.Ο.Ε.Α. στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων.

Δεκάλεπτα: 21-16, 36-44, 51-55, 61-68

Διαιτητές: Καρκαλέσης, Παπαγεωργίου

ΔΟΞΑ (Παντελίδης): Κουδουμας, Αλατσίδης, Δαμιγος 5 (1), Βίγλας 16 (1), Τσοτουλίδης 6, Γεράκης, Δώνης 7 (1), Ζητάκης 17 (2), Καϊβέτζης 5, Χυτας 4.

ΕΛΠΙΣ (Γκούμας): Μπίκης 7(1), Χρηστίδης10 (3), Μήλλιος, Γκαντάλης, Καδηγιαννάκης 3, Δημάκης 3 (1), Κανλής 12 (1), Λύτας 15 (2), Τσιάτσος 12 (1), Μυλωνάς, Ζαταγιάς 6.