Με ένα ακόμη τρίποντο έκλεισε τη χρονιά η ανδρική ομάδα της Ελπίδας και παραμένει στις πρώτες θέσεις της Α2. Η ομάδα του Γιώργου Καραβιδόπουλου νίκησε τον Πήγασο Κοζάνης με 3-1 χωρίς να πιάσει υψηλή απόδοση στο τρίτο σετ και ανέβηκε όταν ο αντίπαλος μείωσε το σκορ. Το πρωτάθλημα θα διακοπεί για ένα μήνα και θα ξαναρχίσει στις 21 Ιανουαρίου με το ντέρμπι εναντίον της Ολυμπιάδας στην Πάτρα, ωστόσο μέσα στην περίοδο των εορτών θα μεσολαβήσει ο εντός έδρας αγώνας με την ΑΕ Κομοτηνής για τον γ’ γύρο του Κυπέλλου Ελλάδος.

Τα σετ: 28-26, 25-19, 22-25, 25-11

ΕΛΠΙΣ (Καραβιδόπουλος): Χατζηχριστάκης, Επιτροπάκης, Μούχλιας, Μωρές, Γαληρόπουλος, Σταυρακάκης, Μιχελάκης (λ) - Σταυρίδης (λ), Γκουδελόπουλος, Ναζίρης, Βουλγαρίδης, Καραβιδόπουλος, Μπολέτος.

ΠΗΓΑΣΟΣ (Λαβαντσιώτης): Κούρτης, Μαμαλίγκας, Κωσταρέλλης, Γεωργίου, Ιωαννίδης, Σολωμονίδης, Χυσά (λ) - Γκιούρας (λ), Κ. Ασημόπουλος, Λάτσης, Δ. Ασημόπουλος, Λαβαντσιώτης.