Την πρώτη τους εκτός έδρας νίκη σημείωσε η ομάδα παίδων της Ελπίδας απέναντι στους Αετούς Πολίχνης με σκορ 38-51, στο κλειστό της Πολίχνης. Παρά το αρχικό της προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο (8-15), η ομάδα βρέθηκε να χάνει με 20-19 στο τέλος του ημιχρόνου. Το δεύτερο ημίχρονο, ιδιαίτερα το τέταρτο δεκάλεπτο, υπήρξε καθοριστικό για την εξέλιξη του παιχνιδιού, με την ομάδα του Μάκη Γεροντίδη να αναλαμβάνει τα ηνία του αγώνα και να φτάνει στην επικράτηση.

Τα δεκάλεπτα: 8-15, 20-19, 30-35, 38-51

ΑΕΤΟΙ (Καραγιαννίδης): Μάνδαλης 6, Κετικίδης, Κωνσταντούδης 11 (1), Ταμπούρης 6, Ελευθεριάδης, Σπάρταλης 7, Ντώνας, Παπαστεργίου 4, Τσορτανίδης 4, Σιμόγλου.

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Τσουλφαϊδης, Χαρατσίδης 2, Κουτσομήτρος 14 (1) Κέλογλου 6, Ευγενιάδης 9, Στόικος 4, Κουτούλας , Μιχαλόπουλος 10, Στάμος 6.