Με νίκη αποχαιρέτησε το 2015 η παιδική ομάδα μπάσκετ της Ελπίδας, καθώς επικράτησε της Δόξας Δρυμού στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων με σκορ 61-48. Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά και στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Μάκη Γεροντίδη ξεκίνησαν νευρικά τον αγώνα, κάνοντας αρκετά λάθη κυρίως στην επίθεση, με αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η εικόνα του αγώνα άλλαξε, με την Ελπίδα να μπαίνει πιο δυνατά και αποφασιστικά και με κάποια ξεσπάσματα, κυρίως στην τέταρτη περίοδο, κατάφερε να αποσπαστεί στο σκορ, να πάρει διαφορά ασφαλείας και να κατακτήσει δίκαια το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 15-11, 12-18, 17-11, 17-8

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Σιμόπουλος 7, Ιωαννίδης 26 (1), Γιαγλής, Μπάρμπας 2, Γυμνόπουλος 1, Ευγενιάδης 1, Μανελίδης, Στόικος, Μιχαλόπουλος 8, Σταματίου, Βατάλης 4, Χερνάντεζ 12.