Οι διακοπές του Πάσχα δεν επηρέασαν την ομάδα Παγκορασίδων της Ελπίδας και οι νεαρές μας αθλήτριες επιβλήθηκαν με 3-0 του ΕΟΣ και εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στην οκτάδα του πρωταθλήματος της ΕΠΕΣΘ. Χαρακτηριστικό της ανωτερότητας της Ελπίδας ήταν ότι ο αντίπαλος δεν έφτασε ούτε τους 10 πόντους στα δύο από τα τρία σετ.

Η Σταυρούπολη ήταν απειλητική στο δεύτερο σετ, όπου κατάφερε να ανατρέψει το 15-10 και να είναι παραμείνει μπροστά στο σκορ μέχρι τον 21ο πόντο, πριν υποκύψει στην εμπειρία της ομάδας του Γιώργου Τεμελούδη. Το Σάββατο 25 Απριλίου η Ελπίδα δίνει ολοκληρώνει τους αγώνες της στην Γ Φάση αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας τον Γαλαξία και θέλει νίκη για να τερματίσει πρώτη στον όμιλο.

Τα σετ: 25-9, 25-22, 25-7

ΕΛΠΙΣ (Τεμελούδης): Μήτσκου, Ταϊτζόγλου, Καλομοίρη, Αμπεριάδου, Σουπιώνη, Ευγενίδου - Γούση, Ιασωνίδου, Μηνασίδου, Σκιαδά, Θωμαΐδου, Τάτση.

ΕΟΣ (Τσαντίδης): Ε. Παπαδοπούλου, Τεμιρτζόγλου, Μπατζόλη, Γκάγκαρη, Σμήλιου, Γιόρτσιου - Κεφαλά, Νούλη, Α. Παπαδοπούλου, Ιορδανίδου, Ωραιοπούλου, Παναγιωτίδου.