Νίκη στο φινάλε για την ομάδα Νέων της Ελπίδας επί του Ολύμπου Κορδελιού με σκορ 84 - 82, για το πρωτάθλημα Κ20 της ΕΚΑΣΘ. Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Μάκη Γεροντίδη μπήκαν πολύ δυνατά και απέκτησαν διαφορά 13 πόντων, αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με έναν εκπληκτικό Τερζάκη, που πέτυχε 8 τρίποντα (6 στο τρίτο δεκάλεπτο), με αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ.

Στην τελευταία περίοδο το πλούσιο θέαμα και ο επιθετικός οίστρος των δύο ομάδων συνεχίστηκε και οι παίκτες της Ελπίδας ήταν αυτοί που χαμογέλασαν στο τέλος και κατέκτησαν το ροζ φύλλο αγώνα. Πολύ καλή η διαιτησία των Μάρου και Μιμηκόπουλου.

Τα δεκάλεπτα: 15-23, 19-10, 24-24, 26-25.

ΕΛΠΙΣ (Γεροντίδης): Καραμπίδης 20 (4), Μωυσίδης 7, Αργυρίου 13, Νικολαΐδης 23, Τσιάνης 4, Β. Βασιλόπουλος 1, Παπαδημητρίου 6 (2), Γιαννακός 10.

ΟΛΥΜΠΟΣ (Θεοδώρου): Γεωργιάδης 3 (1), Ζαραφίδης 26, Καλλιστρατίδης 13 (1), Μίχογλου 3, Χριστακίδης 2, Γιαμπαντζάκης 2, Τερζάκης 29 (8), Πολυχρούς, Καντζαρίδης 4, Αρκουδέλης, Νεραντζάκης, Σαββαΐδης.